جدی ۱۳۹۴

در یک سال گذشته، چهار چرخبال نیروهای هوایی اردوی ملی به ارزش بیش از یکصد ملیون دالر در ولایت کندهار، نابود شده اند.

منابع رسمی که از افشای هویت شان به دلیل عدم مصؤنیت جانی و وظیفوی خودداری می کنند، در گفتگوی تصویری با مرکز خبرنگاری تحقیقی “پیک”، می گویند که در سقوط هیچ یک از این چرخبال ها، نقش مخالفان مسلح دولت نبوده و تنها استفاده نادرست توسط افراد غیرمسلکی و حمل اضافه بار از سوی مقام های ارشد لوای هوایی کندهار، از عوامل اصلی سقوط و نابودی چرخبال ها و کشته و زخمی شدن ده ها تن از افراد نظامی بوده است؛ اما هیچ بازپُرسی تا هنوز درین مورد، از سوی حکومت صورت نگرفته است.

بربنیاد معلومات این منابع، رویداد های سقوط این چرخبال ها که رسمن به ثبت رسیده، قرار ذیل اند:

  • به تاریخ …….یک چرخبال برای انتقال مهمات از میدان هوایی کندهار به مقصد ارزگان پرواز کرده بود، به دلیل اضافه بار و بی توجهی مسوولان در ولسوالی گیزاب ولایت ارزگان سقوط کرد. در نتیجه یک تن از پرسونل چرخبال، شهید و سیزده تن دیگر به شمول خلبانان زخمی شدند و چرخبال نیز از بین رفت.
  • به تاریخ ….. چرخبال دیگری برای انتقال مهمات به ولسوالی غورک ولایت کندهار، این هم به دلیل اضافه بار و بی توجهی مسوولان سقوط کرده و در نتیجه چهار تن از پرسونل و خلبان چرخبال، زخمی شدند و چرخبال هم از بین رفته است.
  • به تاریخ ….. چرخبال حامل مهمات به استقامت شهر قلات مرکز ولایت زابل، پیش از فرود آمدن سقوط کرده و در نتیجه سیزده تن از پرسونل و خلبان چرخبال زخمی و چرخبال هم از بین رفته است.
  • و به تاریخ ….. چرخبال دیگر نیز به هدف انتقال مهمات به ولسوالی خاکریز و مواد خوراکی ولایت کندهار پرواز کرده بود که این هم به دلیل اضافه باری و خلبان غیرمسلکی به سقوط انجامید و مواد و مهمات هم به دست دشمن افتید؛ اما تلفاتی در پی نداشت.

به گفته منابع، از جمله ۱۱ چرخبال که در تشکیل لوای هوایی کندهار موجود بود، در حال حاضر تنها چهار چرخبال فعال باقیمانده و سه چرخبال دیگر به گونه غیرفعال در میدان هوایی موجود است.
گفته می شود، یکی ازین چرخبال های غیرفعال نیز، از اثر بی توجهی راننده با موتر فرمانده لواء تصادم کرده که بیشتر از یکصد هزار دالر خساره وارد نموده؛ اما درین مورد هم از کسی بازپرس صورت نگرفته است.

منابع محرم “پیک” که همین اکنون به حیث افسران برحال مشغول انجام وظیفه اند؛ فرمانده و معاون لوای هوایی فرودگاه قندهار را به دُزدی، اختلاس، قاچاق مواد مخدر، تعصب و زورگویی متهم کرده، می افزایند که نداشتن دانش و مهارت مسلکی و زورسالاری این دو مقام ارشد، سبب از بین رفتن چهار چرخبال اردوی ملی کشور به ارزش بیش از یکصد ملیون دالر شده و باوجود پرونده های رسمی آنان در دفاتر حکومتی، هیچ مقام محلی و مرکزی تا اکنون درین زمینه توجه نکرده است.

به گفته این منابع، ماهانه ملیون ها افغانی، از درَک فروش غیرقانونی تیل چرخبال، تیل موتر، مبلایل، آهن و پرزه جات وسایط، به جیب دو مقام ارشد لوای هوایی فرودگاه قندهار واریز می شود.
فروش ماهانه ۲۵۰۰ لیتر تیل دیزل، ۱۰۰۰ لیتر تیل طیاره، ۳۰ تا ۴۰ بیرل مبلایل، ده ها تُن آهن و پرزه جات وسایط و طیاره در سال روان خورشیدی، از جمله مواردی اند که به گفته منابع رسمی، گزارش آن هم به مراجع عدلی نظامی ارسال شده است.
استفاده از نمبرپلیت های دولتی این لواء در موترهای شخصی، از دیگر مواردی اند که به گفته ی منابع، توسط مقام های ارشد این لواء در اختیار افراد وابسته به ایشان قرار داده شده اند.
به گفته منبع، این موترها با استفاده از نمبرپلیت های دولتی، مواد مخدر را از یکجا بجای دیگر انتقال می دهند و در مسیر راه، هیچ بازپرسی از ایشان صورت نمی گیرد.
یک دادستان نظامی در ولایت کندهار نیز، به شرط فاش نشدن هویت اش به “پیک” می گوید:
“باوجود اسناد و مدارک قانونی، از قندهار تا کابل کسی پیدا نمی شود که از افراد و مقام های قانون ستیز، پُرسان کند…”
این مقام دادستانی نظامی در کندهار می گوید که اسناد و مدارک زیادی در پیوند با فساد و اختلاس مقام های ارشد لوای هوایی به این اداره رسیده؛ اما آنها در بازپرس و پیگیری این اسناد، ناتوان اند.

هرچند، تلاش های گزارشگر”پیک” برای برقراری تماس و دریافت دیدگاه فرمانده لوای هوایی قندهار در پیوند با اتهام های وارده از سوی افسران این لواء، نامؤفق ماند؛ اما دگروال اسرائیل معاون این لواء در تماس تلفونی با “پیک”، اتهام های وارده را بی بنیاد می داند و می گوید:

“کسانی که ما را به فساد و اختلاس و … متهم کرده اند، افرادی اند که به دلیل ناکاره گی و نداشتن ظرفیت کاری از این لواء تبدیل شده اند و اکنون دست به ماجراجویی و اتهام های بی اساس می زنند.”

آقای اسرائیل، سقوط چهار چرخبال نظامی در مدت کمتر از یکسال گذشته را می پذیرد و می افزاید که دلیل سقوط این همه، تنها عوارض تخنیکی بوده و در برخی موارد، خلبانان نیز مقصر بوده اند.

اما یکتن از خلبانان این لواء که به گفته خودش بیشتر از بیست سال تجربه خلبانی نظامی دارد و از مدتی به اینسو به گونه ی جبری از این لواء تبدیل شده است، با رد ادعای مقام های ارشد لواء می گوید:
“مقصر اصلی خلبانان غیرمسلکی از وابستگان مقام های ارشد این لواء است که تا اکنون به واسطه همین مقام های ارشد داخل وظیفه اند…”

منابع محرم “پیک” همچنان از ارسال و موجودیت اسناد و گزارش مکمل در پیوند به این همه فساد، اختلاس و زورسالاری مقام های ارشد لوای هوایی کندهار سخن می زنند؛ اما مقام های وزارت دفاع ملی، از ارائه ی پاسخ درین مورد، گریز می کنند.
مرکز خبرنگاری تحقیقی “پیک” با وجود یک ماه انتظار و کاغذپرانی مقام های وزارت دفاع ملی برای دریافت اجازه مصاحبه با فرمانده قوای هوایی این وزارت، مؤفق به دریافت پاسخ درین مورد نشد.

رویداد های سقوط چرخبال های ارتش کشور، تنها به این موارد بالا خلاصه نمی شود. در تازه ترین موارد، یک هواپیمای نظامی به روز دوشنبه ۲۰میزان سال روان در منطقه کوهستانی فولادی ولایت بامیان سقوط کرد که در نتیجه دو سرباز ارتش ملی کشته و پنج تن دیگر در این رویداد زخمی شده‌اند. آصف مبلغ معاون والی بامیان، نوعیت هواپیما را مشخص نکرده؛ اما گفته است که دلیل سقوط این هواپیما مشکل فنی بوده و نیروهای مخالف دولت در سقوط آن نقش نداشته‌است.