نشست جهانی عالمان دین اسلام “برای افغانستان” در آینده نزدیک به میزبانی عربستان سعودی، برگزار خواهد شد.unnamed-2

ریاست اجرائیه حکومت وحدت ملی با اعلام این خبر افزوده است که آقای عبدالله در تازه ترین دیدارش با شیخ عبدرحمان سدیس رییس مسجدالحرام و مسجد نبوی، از وی خواسته است تا در برگزاری نشست جهانی عالمان دین اسلام، پیام خود را در باره جلوگیری از افراطیت در اسلام، به جهانیان ابلاغ کند.
بربنیاد خبرنامه، این درخواست آقای عبدالله از سوی آقای سدیس پذیرفته شده است.

امضای تفاهمنامه مشورتی سیاسی میان وزارت های خارجه دوکشور، توافقنامه های درباره مشکلات شهروندانِ مهاجر و کارگر افغان، جواز کار و پاسپورت آنها نیز، بخشی از جریان این سفر گزارش شده است.

خبرنامه های پی در پی از جریان این سفر سه روزه، می رساند که در یک دیدار دیگر، وزیرتجارت عربستان بنابر دعوت آقای عبدالله، موافقت کرده که به زودی یک تیم کاری تخنیکی را به هدف بررسی وضعیت سرمایه گذاری در افغانستان، به کابل خواهد فرستاد.

خبرنامه همچنان از دیدار هیأت افغانستان با شماری از شهروندان افغان در شهر ریاض خبر داده و به نقل از عطامحمد نور والی بلخ که در ترکیب این هیأت حضور دارد، آورده است که نتایج این سفر، یک دستاورد کلان برای مردم افغانستان است.

داکتر عبدالله عبدالله رییس اجرائیه حکومت وحدت ملی دو روز پیش همراه با شماری از مقام های عالیرتبه دولتی، عازم کشور عربستان شد.
عربستان سعودی به عنوان نزدیکترین دوست پاکستان، از جمله قدرت های تأثیرگذار در مناسبات کابل – اسلام آباد و تأمین صلح و ثبات در افغانستان خوانده شده و حکومت وحدت ملی از نتایج این سفر، خوشبین است.