مسوولان اداره مستقل هوانوردی ملکی افغانستان می گویند که تلاش ها برای بیرون شدن از فهرست سیاه هوانوردی اروپا با مقام های اتحادیه اروپا جریان دارد؛ اما این مُعضل هنوز پابرجاست.unnamed-1

محمدقاسم وفایی زاده میعن اداره مستقل هوانوردی ملکی امروز در یک نشست خبری در کابل، اظهار امیدواری کرد که به زودی، سیستم معیاری هوانوردی در کشور به وجود خواهد آمد و با اجرایی شدنِ پیش شرط های اتحادیه اروپا، شرکت های هوایی افغانستان به سرتاسر جهان پرواز خواهند توانست.

پیش ازین اتحادیه اروپا، پیش شرط هایی را برای شرکت های هوایی افغانستان، پیشکش نموده است. یکی ازین پیش شرط ها، تجدید هواپیماهای مسافربری شرکت های هوایی افغانستان است که نباید بیشتر از ۲۵ سال عمر داشته باشند.

این مقام اداره ملکی هوانوردی در پاسخ به خبرنگار “پیک” افزود که از یک سال به اینسو، کنترول حریم فضایی کشور در دست این نهاد است. تنها چند متخصص خارجی در این نهاد به کار گماشته شده که معاش و امتیاز آنها از جانب دولت افغانستان پرداخت می شود و آنها همه روزه گزارش های خود را به اداره ملکی هوانوردی کشور، ارائه می کنند.

آقای وفایی همچنان از افزایش ۱۵ درصدی عواید این نهاد به خزانه دولت خبر داده، افزود که این نهاد در سال جاری توانسته است نزدیک به چهارونیم ملیارد افغانی عاید به خزانه ی دولت واریز کند و همچنان، بیشتر از ۷۰ درصد بودجه توسعه ای خود را نیز به مصرف برساند.

بالا رفتن تکس در برابر هواپیماهای عبوری از حریم فضایی افغانستان از ۵۰۰ به ۷۰۰ دالر، یکی از عوامل افزایش عواید این نهاد خوانده می شود.

کمبود فرودگاه های معیاری در کشور، از دیگر چالش های فراراه اداره هوانوردی ملکی افغانستان است؛ اما به گفته مسوولان این نهاد، کار بازسازی فرودگاه های معیاری در ولایت های کندز، وردگ، هرات، زابل، خوست، نیمروز، فراه و ننگرهار در حال تکمیل شدن است و کم از کم ۹۰ درصد کار ساخت و ساز این فرودگاه ها، پیش رفته است.

گزارشگر:  سجیه سعادت